Підводні пригоди на Марсі! Дитячий тур до Єгипту з 14 по 21 жовтня 2023р.

Подорож під час шкільних канікул в підводний світ Марса-Алама 21-28 жовтня 2023р.   Тур до Йорданії, Пригоди у Набатейському царстві 5-12 листопада 2024 р   На байдарке по Тайланду в "страну тысячи островов"   

 

 

 


Це незвичайна дитяча пригода у Світ – «Підводного Марса»!  А що ми знаємо про підводний Світ? Я  запрошую  маленьких дітей від 5 до 9 років та їхніх батьків під час шкільних канікул вирушити на Марс.  Марса-Алам входить до десятки найкрутіших і найкрасивіших місць на Землі. Де плаваючи серед коралів та тисяч строкатих риб у морі, можна по-справжньому відчути дух Блакитної Планети. Нехай ви і ваші діти не тільки дізнаються, але й відчують неймовірні емоції від зустрічі з морськими мешканцями. Поплавають у зграї дельфінів, що грають, або пліч-о-пліч, з гігантськими зеленими черепахами, вивчать рифи і затонулий корабель. А якщо нам пощастить, то і з морьскою коровою- дюгонем! У підводному світі Марса Алама, вся ця краса буде не на екрані телевізора, а просто перед вами! Це неймовірні емоції: коли ти перебуваєш у зграї дельфінів, що грають, або пливеш пліч-о-пліч з гігантськими зеленими черепахами розміром майже з дорослої людини, які, до того ж, пасуться на мілководді зграями. Або коли пірнаєш із рідкісною морською твариною з Червоної Книги - дюгонем чи морською коровою! Він любить грати із зеленими черепахами у салочки. Але знайти дюгоня не так легко. Але не переживайте, головне в цій справі знати місця, а ми їх якраз знаємо!

 

  ДАТИ ТУРУ   14-21  жовтня 2023 року! 

КІЛЬКІСТЬ ДІТЕЙ В ГРУПІ 5-6 

ПРОЖИВАННЯ ГОТЕЛЬ  Sataya Resort  5*  з системою все включено!

ЦІНА ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧАСУ  БРОНЮВАННЯ! 

ПРИ ДВОМІСНОМУ РОЗМІЩЕННІ - НА ЗАРАЗ ЦІНА ВІД 650  ДОЛАРІВ З ЛЮДИНИ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОБРАНОГО ГОТЕЛЮ   а також проживаню двох дорослих і дитини, чи дорослого і дитини!

ЦІНИ  НА  БРОНЮВАННЯ МОЖУТЬ ЗМІНЮВАТИСЯ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПІДВИЩЕННЯ ЦІН НА ГОТЕЛІ!

АВІА КВИТКИ І ВІЗА ЄГИПТУ  У В ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДЯТЬ! 

 

У стандартну вартість включено:  трансфер  з аеропорту Марса-Алама в готель і назад в аеропорт, проживання в готелі  Sataya Resort  5*,  з системою все враховано: харчування + алкогольні напої місцевого виробництва, 3 снорклінгів у бухті Абу Дабаб з морськими черепами,  виходи  на снорклінг  куди приходить дюгонь, одноденна поїздка  з обідом на кораблі на весь день на снорклінг з дельфінами та затонулою яхтою.

 


У вартість не включено: Авіа переліт в Марса-Алам,  віза Єгипту -25 долларів, страховка, особисті витрати на сувеніри та додаткові екскурсії. Бажано привезти з собою спорядження для снорклінгу: ласти, маску, трубку, хоча на місці теж можна все купити, але не все може Вам підійти!

 

ПРОГРАММА ТУРА

 

День 1 ( 14 ;жовтня 2023) 

Сьогодні на нас чекає переліт із Європи до Марсу - Аламу,  трансфер в  готель  5* на узбережжі з системою ВСЕ ВРАХОВАНО! Після обіду ми вирушимо на перше знайомство із дивовижним підводним світом. Сподіваюся, що ми зможемо побачити і поспостерігати за восьминогами або каракатицями. Розшукати їх не так просто, восьминоги дуже талановиті імітатори і для маскування просто змінюють колір шкіри. Налякані восьминоги бліднуть, а розлючені — червоніють. Побачимо ми їх чи ні, важко передбачити, адже   більшість восьминогів живе не більше трьох років.

 

  Важко передбачити, хто буде цього сезону - восьминоги, каракатиці, кальмари. У всіх цих трьох видів немає взагалі кісток, замість рота - справжнісінький дзьоб, як у папуги, він же і найтвердіша частина тіла. До того ж, у цих розумних головоногих молюсків по три серця та блакитна кров.  

Пройдемося вздовж рифу, покажу вам схилів лисиць та укриття півтора метрової мурени. Ну і звичайно ми зможемо розшукати наших перших зелених черепах. Увечері ми зберемося на спільну вечерю, поділимося першими враженнями. Дізнаємося детальніше про наші подальші підводні пригоди, поведінку під водою та остаточно познайомимося одна з одною.

 

День 2 ( 15 жовтня 2023)

 Вранці, до сніданку, на нас чекає перший вихід у бухту на 2-3 години, на пошуки рідкісної морської тварини на Землі - дюгоня.  Під час снорклінгу ми   розсіюємося бухтою і, прочісуючи її, шукаємо дюгоня!

Під час пошуку нам траплятимуться гігантські морські зелені черепахи. Це неземні істоти. Розміром вони можуть бути з дорослої людини! Довжина панцира дорослої черепахи – від 1-1,5 метра, а вага може сягати від 100 до 400 кілограм. На суші вони неповороткі, але зате які граційні у воді! Нам пощастило проникнути в їхній Світ, де можна спостерігати відразу за 3-5 черепахами, що пасуться на підводних луках. Можна пірнати до них на пасовищі та парити під водою разом із ними, немов у невагомості. Як казав Кусто: Варто зануритися у води океану і опуститися нижче за рівень Землі, ти вільний!

 

Черепахи у нас ще будуть. І хоч насправді вони дуже рідкісні та внесені до Червоної книги, але є тварина, яка зустрічається ще рідше!  Наше  головне завдання на сьогодні - постаратися знайти дюгоня. Раніше багато моряків приймали дюгоня. за русалку, розповідаючи про незвичайні зустрічі у портових шинках. Коли Колумб робив свою експедицію до Індії, а відкрив Америку, екіпаж корабля, побачивши ламантинів, подумав, що це були чудові русалки. "8 січня 1493 року, коли Адмірал вирушив у Ріо-де-Оро, він сказав, що цілком виразно побачив три русалки, які з'явилися з моря. Щоправда, вони не дуже гарні, їхній особі притаманні чоловічі риси. "Не дивно, що саме ім'я «дюгонь» (duyung) перекладається з малайської як «морська діва» або «пані моря». 

Дюгонь - велика тварина, що виростає до 2,5-4 м при масі до 600 кг. Найбільшою морською коровою був самець, спійманий у Червоному морі, довжиною майже 6 м. Це, звичайно, не слон, але, наприклад, Стеллерова корова важила до 4 тон, а це вже маса слона! Ми, люди, швидко постаралися та знищили Стеллерову корову всього за 27 років з моменту її відкриття!  Стеллерова корова належить загону сирен. Колись він включав у себе 5 сімейств. З них до нас дожили лише 2 – це дюгоні та ламантини. Тому зараз дюгонь одна з найрідкісніших тварин на Землі та занесена до міжнародної Червоної Книги! Знайти у воді дюгоня – це все одно, що знайти в тайзі Уссурійського тигра. Завдання не з легких, але воно здійсненне!

Дюгоні населяють в основному мілководні бухти та лагуни з їхніми теплими прибережними водами, зрідка проникаючи у відкрите море. Так як вони з ламантинами єдині морські травоїдні тварини, їм потрібно багато. пастись. За добу дюгонь з'їдає до 40 кг рослинності. та годується нею  переважно на дрібноводи, де глибина всього 1 – 5 метрів. Тому якщо хтось із нас знаходить дюгоня, що пасуться, то без зайвого шуму збираємося і спостерігаємо за ним.  Можна пірнати до нього, коли він пасеться, тільки чіпати його руками не можна!  Дюгонь здатний залишатися під водою приблизно з чверть години, але під час годівлі спливає на поверхню набагато частіше, кожні 3 хвилини.

 

Поплавати поруч із дюгонем неймовірно круто, якщо це підліток, то він може з вами пограти! Якщо великий самець – грати він звичайно не буде, хіба що з 200-300 кілограмовими черепахами. У дорослого самця можна побачити верхні різці. Якщо самець старий, з часом   вони перетворюються на бивні і можуть виступати з ясен на 6-7 см. У самок такої особливості немає. У дюгонів передні кінцівки перетворилися на ласти, а ось задні - на хвіст, що дуже нагадує китовий. Дюгонів тут на узбережжі за сто п'ятдесят кілометрів небагато. Кажуть, лише 8 штук залишилося, зате живуть дюгоні як і люди до 70 років. Пощастить нам із дюгонем чи ні, подивимося, але ми ще біля рифів спробуємо знайти рідкісну рибу крокодила. Риби-крокодил так прозвані за свою схожість з однойменною рептилією. Вони також ведуть малоактивний спосіб життя і велику частину часу проводять, закопавшись у піску, в очікуванні видобутку. Харчуються рибою, крабами та виростають завдовжки до метра.

 

Повертаємося в готель, відпочинок, після обіду – снорклінг на  рифі. Пошук рідкісних риб: великі мурени та скати. Якщо побачимо все ж таки гігантську мурену, то потрібно пам'ятати, що вони становлять загрозу для людини. Але всі напади мурен на людей відбуваються тільки з вини людини, оскільки багато людей під час перебування у воді не дбають про безпеку. Не треба, друзі, муренам руки пхати в рот. Хоча в Стародавньому Римі існував навіть такий спосіб покарання. кинути раба в басейн з муренами. При цьому хижаків спеціально не годували дуже довгий час і протягом двох-трьох місяців привчали до запаху людської крові. Але ми не в Римі, а в Єгипті, так що при зустрічі. з муреною поводимося спокійно. Увечері на нас чекають посиденьки в ресторані, ділимося враженнями.

 

 

День 3 ( 16 жовтня 2023 р)  

Сьогодні вранці у нас продовження снорклінгу на домашньому рифі. Досліджуємо  і спостерігаємо за зеленими чи суповими черепахами. Шлях з Європи в Америку буквально встелений  панцирями зелених черепах! Якби Колумбу та його команді не підвернулися дорогою до Америки ці черепахи, то великий адмірал міг би закінчити подорож, бовтаючись на реї. Голодна команда вже готова була повернути назад, але тут підвернулися черепахи. Так зелена черепаха стала суповою черепахою. Ними набивали трюми як живими консервами, попередньо перевернувши черепаху догори ногами, щоб не втекла.

Так, їхнє м'ясо було на столах будь-якої корабельної команди, адміралів та піратів. А суп виявився на стільки смачним, що коли черепаху заміняли на яловичину, такий суп називали суп з "Фальшивої Черепахи". Пірати не дарма обрали своїм притулком острів Тортуга з іспанського Черепаха. Там їжа була дармова, черепах були тисячі, тому що вони припливали туди для відкладення яєць. У результаті там з'їли взагалі всіх черепах і зараз острів перейменований у Великий Кайман. Незважаючи на те, що зелена черепаха зараз охороняється і існують обмеження на її вилов, у рік у всьому світі видобувають близько 100 тисяч. дорослих особин.

 Ось тому цих морських гігантів все важче побачити в морях та океанах. Але ми з вами в бухті - унікальному заповіднику, тому нам здаватиметься, що черепах тут справжній. достаток, прямо цілі стада! Просто це унікальне місце, таких на Землі небагато,   Насправді одиниці, кращого ми поки не зустрічали! Харчується зелена черепаха водоростями, але зрідка поїдає і медуз, як вітаміни. У нашій бухті пасовища багаті черепашою травою. Тож черепахи тут є завжди. Ця трава – основна їжа саме дорослих зелених черепах.

 

 

Черепахи – ці стародавні рептилії звикли до людей, тому цілком вільно можна підпливати до черепах. Єдине прохання не чіпати черепах руками. Хоча зелена морська черепаха дуже сильна і під водою здатна «увезти» на собі 5 чоловік, мучити її не потрібно. Можливо, з ранку ми ще й зустрінемо барракуд і побачимо ранкові корали - у променях сонця вони переливаються всіма кольорами веселки. До речі, корали не характерні для широт, на яких розташоване Червоне море.

 

 

Після обіду ми зробимо ще один вихід у бухту у пошуках дюгоня.  Дюгонь в бухту може прийти як вранці, так і після обіду. Дюгоня вистежити не так легко, причому можна його засікти і з берега, коли він виринає, щоб вдихнути. Голова у дюгонів виглядає непропорційно на такому великому тілі. Очі у нього дуже маленькі, губи важкі і звисають вниз. Коли дивишся на них, то здається, що вони весь час усміхаються.  Ці добродушні товстуни. Є навіть повіра, що той, хто побачить дюгоня, буде щасливий. Після наших пошуків повернемося на вечерю до нашого готелю.

 

День 4-5 ( 17-18 жовтня 2023 р) 

У якийсь із цих днів, залежно від розкладу поїздок та хвилювання на морі, ми відправимося на цілий день на кораблі до будинку дельфінів  далеко в морі на риф. Спочатку ми доїдемо в порт, а потім ми ще дві години підемо на кораблі морем. Сатая - це зовнішній риф і тут ми шукатимемо зграю дельфінів. Майже щодня сюди припливає від 40 до 70 дельфінів. Найкрасивіша смарагдово-блакитна вода і снорклінг у зграї з дельфінами - це неймовірне захоплення! Ці почуття, коли ти намагаєшся наздогнати й погратись із дельфінами, потрібно випробувати кожному. Нас будуть підвозити до них на шлюпці, а далі – у воду, до дельфінів!

Давні греки  називали їх  «дельфос», що в перекладі означає брат.  А за вбивство дельфіна часто карали смертною карою. Дельфін – одне з найунікальніших за своєю досконалістю морських ссавців. Ці доброзичливі створіння відрізняються веселою вдачею та високим інтелектом. Мислення і поведінка дельфінів настільки "людські", що в тваринному світі в плані інтелекту з дельфінами мало хто зрівняється. Навіть ваш улюблений собака важко складе їм конкуренцію. Дельфіни спілкуються між собою за допомогою звукових сигналів різної частоти, що нагадують свист або клацання.  За останніми науковими даними, дельфіни можуть застосовувати близько14 000 різних звукових сигналів, що приблизно відповідає словниковому запасу звичайної людини.

Приготуйтеся до підводних ігор, адже в той час як багато диких тварин уникають контакту з людиною, дельфіни люблять грати та спілкуватися з людьми. Улюблена гра - наздоганяння, тільки ось нам їх не наздогнати, адже дельфіни здатні розвивати швидкість 35 км на годину. Досі така швидкість - це загадка, що отримала назву "парадокс Грея". Пошуки її рішення продовжуються досі.  Уряд Індії нещодавно виключив дельфінів з числа тварин і привласнив їм статус «особистостей, що не належать до людського роду». Таким чином, Індія стала першою країною, яка визнала наявність інтелекту і самосвідомості у дельфінів.

Після обіду на кораблі ми посноркаємо вздовж гарного рифу і французького корабля, що затонув. Він лежить на невеликій глибині 4-6 метрів. Потім на нас чекає довге повернення в готель, вечерю, відпочинок. В один із цих днів, коли ми не їдемо до дельфінів на риф Сатайя, ми матимемо ще одну поїздку в бухту в гості до черепах і на пошуки дюгоня.

 

День 6 ( 19 жовтня 2023 р )

Сьогодні ми маємо вільний день. Можна відправитися додатково на екскурсію, наприклад в Луксор, здійснити плавання на кораблику з порту Галіб, організувати поїздку в дюни на квадроциклах, влаштувати дайвінг або просто повалятися на пляжі і у вільному режимі посноркати вздовж наших чарівних коралових рифів. Адже за багатством фарб та форм, за неймовірною кількістю морських мешканців, рифи Марса-Алама можна порівняти з тропічним лісом або з космічним мегаполісом. 

День 7 ( 20 жовтня 2023 р )  

Сьогодні у нас фінальний день неймовірних підводних пригод та снорклінгу. З ранку ми з вами посноркаємо у вільному режимі на нашому домашньому рифі, а ось по обіді ми на дві години вирушимо на човні «Зодіак» у сусідню бухту.  До неї досить часто приходить дорослий дюгонь.  Але шанси його побачити дорівнюють 70% до 30%. Під час цієї поїздки, якщо ми її не знайдемо, нас повезуть ще на зовнішній риф і по дорозі покажуть зелених черепах. Але найкращі рифи все-таки біля нашого готелю. Увечері ми зберемося в ресторані готелю на прощальну вечерю.

 

День 8 ( 21 жовтня 2023 р) 

Як говорив старий Кусто: Якщо у людини з'являється можливість вести незвичайне життя, вона не має права від неї відмовлятися.  А повірте мені, підводні пригоди на «Марсі» з морськими коровами, черепахами, дельфінами та сотнями риб настільки незвичайні, що складно навіть собі уявити, де можна випробувати та побачити подібне.

Напевно,   на   Галапагосах, Мальдівах чи Раджа Ампате, але це вже зовсім інші історії та зовсім інші бюджети.  І  знайте, ми з вами щасливчики, тому що змогли це побачити, адже на Землі вже я бачу. 30%  коралів загинули, а до 2050 року загине ще стільки ж!

 

Вранці, до сніданку, зустрічаємо світанок з фотосесією, потім – фінальний заплив. Ну а далі ми все ж таки впевнені, що на цьому ми з вами не прощаємося, а скажемо один одному: До нових пригод!  Трансфер з готелю до аеропорту та виліт додому.

Або ви можите продовжити на декілька днів свій відпочинок! 

 

 


смотрите также - Тур до Йорданії, Пригоди у Набатейському царстві 5-12 листопада 2024 р

вернуться в раздел - Экспедиции

Про меня

тел. 066 712 53 03
mail: rafmir@ukr.net

Интересно

Приключения и экспедиции за 2014-2015 год: По следам Марко Поло в Поднебесную подробнее

Азия: На каяке на краю Земли, на Бора-Бора подробнее

На каяке по Филиппинам: На каяке по Филиппинам. Возвращение в Эль-Нидо. день 7-8. подробнее

Рассказы об Африке: Великая рифтовая долина – геологическое чудо Африки подробнее

Видео Африка: Путешествия по Африке подробнее

Like us on Facebook

Активный отдых: Крым, Кавказ, Карпаты, Алтай. Походы, рафтинг, конные туры. Каталог туристических сайтов. Туры по Украине - Рейтинг 4.7 із 5 , отзывов 38 , голосов 145